Чи потрібна заміна стартера? Діагностика та можливі несправності стартера

Для того щоб діагностувати несправності стартера і перевірити його працездатність, вам, перш за все, необхідно від'єднати його і провести демонтаж.
 
Якщо стартер справний, то в разі замикання товстих виходів, які є на втягуючому реле, він повинен працювати. Якщо в такому стані він працює без будь-яких зусиль, а при контакті з маховиком немає, можна зробити висновок, що йому просто не вистачає потужності для того щоб провести пуск двигуна.
 
Перш ніж купити стартер новий, спробуйте знайти і усунути несправності стартера старого. Заміна стартера - найпростіше рішення, однак не завжди в ньому є необхідність.
 
Перед початком розбирання автомобільного стартера слід позначити вихідне положення на стартері втягує реле. При складанні ці мітки полегшать вам роботу. У "немолодих" представників іноземного походження, як правило, всі несправності стартера пов'язані з забрудненням, а також зносом мастила. Після демонтажу стартера його потрібно ретельно оглянути і в разі необхідності провести такі роботи: перевірити і при необхідності зачистити щітки, відшліфувати колектор, очистити деталі від старої непридатною мастила і нанести нову. Як мастила підійде (Литол або солідол).
 
Проведіть детальний огляд передньої втулки стартера. Найчастіше саме через несправність цієї деталі відбувається заміна стартера, так як вона зазвичай першою виходить з ладу. В результаті стартер клинить, відповідно про запуск двигуна не може бути й мови. Можна, звичайно ж, купити стартер в зборі, але я б не радив, краще купити нову втулку. Її також можна виготовити з бронзи, підійде також мідно-графітовий сплав.
 
У разі якщо несправність, на вашу думку, полягає в Бендиксен, необхідно перевірити, чи немає в ньому бруду. Як правило, саме бруд заважає Бендиксен нормально функціонувати. У такому випадку спробуйте проварити Бендикс в моторному маслі, іноді це допомагає, і він починає працювати. Якщо ж варіант з проварюванням не дав результату - заміна стартера просто неминуча і вам все ж доведеться купити стартер.
 
Іноді допомагає реставрація Бендикс, однак це за умови, що ви розбираєтеся в цьому питанні і у вас достатньо часу на те, щоб з ним возитися. Щоб зробити це, розберіть Бендикс, проведіть заміну його пружин і валиків, по можливості встановіть новий корпус. Якщо ж у вас нічого не вийшло, купіть новий Бендикс і зробіть його заміну.
 
Ну ось, в двох словах я спробував розповісти вам про основні несправності та хворобах стартера. Чи буде це повна заміна стартера або часткова заміна несправних деталей - вирішувати вам. Я всього лише спробував пояснити, що перш ніж вирушати в магазин, щоб купити стартер, можна заощадити гроші спробувавши відновити старий.